Ostatnia aktualizacja:

Marihuana a stosowanie antybiotyków

Gustaw
Marihuana a stosowanie antybiotyków

Marihuana a antybiotyki. Można stosować razem?

Jak wiadomo, zakazane jest łączenie stosowania antybiotyków z przyjmowaniem alkoholu. O tym wiedzą wszyscy. Jak jednak wygląda kwestia łączenia marihuany z antybiotykami? Czy takie działanie może zakłócić proces przeprowadzanego leczenia oraz źle wpływać na działanie leków? Na te pytania odpowiemy Państwu w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Najważniejsze - posiadać wiedzę

Najistotniejszą kwestią jest to, aby zawsze być świadomym oraz ostrożnym w kwestii tego, jakie substancje przyjmujemy łącznie z lekami. Niektóre specyfiki mogą wpływać na osłabienie ich działania, inne wręcz na odwrót - nasilać efekt przyjmowanych leków.

Grejpfrut a antybiotyki

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale nawet grejpfrut może zakłócać metabolizm wielu dostępnych obecnie na rynku leków - również antybiotyków, które stosuje się do leczenia chorób układu oddechowego oraz żołądka.

Badania nad marihuaną

Jak wynika z przeprowadzonych badań, istnieje szereg interakcji, jakie mogą zachodzić po połączeniu antybiotyków z konopiami indyjskimi. Z tego powodu Cannabis Sativa figuruje na liście przeciwwskazań do stosowania w tym okresie. Warto jednak mieć na uwadze, że wszystkie dolegliwości, jakie zostały u pacjentów odnotowane, miały bardzo łagodny przebieg. W chwili obecnej lekarze pracują nad tym, by ustalić, czy marihuana w niektórych rodzajach stosowanych antybiotyków nie wykazuje się wzmaganiem korzystnego działania poszczególnych typów antybiotyków dostępnych na rynku.