Uncategorized

Marihuana a stosowanie antybiotyków

26 października, 2020

Marihuana a stosowanie antybiotyków

Marihuana a antybiotyki. Można stosować razem?

Jak wiadomo, zakazane jest łączenie stosowania antybiotyków z przyjmowaniem alkoholu. O tym wiedzą wszyscy. Jak jednak wygląda kwestia łączenia marihuany z antybiotykami? Czy takie działanie może zakłócić proces przeprowadzanego leczenia oraz źle wpływać na działanie leków? Na te pytania odpowiemy Państwu w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Najważniejsze – posiadać wiedzę

Najistotniejszą kwestią jest to, aby zawsze być świadomym oraz ostrożnym w kwestii tego, jakie substancje przyjmujemy łącznie z lekami. Niektóre specyfiki mogą wpływać na osłabienie ich działania, inne wręcz na odwrót – nasilać efekt przyjmowanych leków.

Grejpfrut a antybiotyki

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale nawet grejpfrut może zakłócać metabolizm wielu dostępnych obecnie na rynku leków – również antybiotyków, które stosuje się do leczenia chorób układu oddechowego oraz żołądka.

Badania nad marihuaną

Jak wynika z przeprowadzonych badań, istnieje szereg interakcji, jakie mogą zachodzić po połączeniu antybiotyków z konopiami indyjskimi. Z tego powodu Cannabis Sativa figuruje na liście przeciwwskazań do stosowania w tym okresie. Warto jednak mieć na uwadze, że wszystkie dolegliwości, jakie zostały u pacjentów odnotowane, miały bardzo łagodny przebieg. W chwili obecnej lekarze pracują nad tym, by ustalić, czy marihuana w niektórych rodzajach stosowanych antybiotyków nie wykazuje się wzmaganiem korzystnego działania poszczególnych typów antybiotyków dostępnych na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *