Uncategorized

Zastosowanie oleju konopnego w leczeniu raka

26 października, 2020

Zastosowanie oleju konopnego w leczeniu raka

Zastosowanie konopi

Zazwyczaj marihuana kojarzy się z substancją odurzającą, która dostarcza rozrywki ludziom szukających mocniejszych wrażeń. Należy jednak pamiętać, że wytwory uzyskiwane z konopi to nie jedynie popularny narkotyk. W dzisiejszych czasach coraz częściej dyskutuje się o preparatach leczniczych, które pozyskiwane są z konopi i wykorzystywane przy leczeniu wielu chorób. Jednym z takich produktów jest olej konopny, który pomaga walczyć z rakiem.

Olej konopny może zahamować rozwój nowotworu

Przeprowadzane w ostatnich latach badania wielokrotnie potwierdziły, że zażywanie oleju konopnego może zahamować rozwój różnych typów nowotworów. Odpowiedzialne są za to zawarte w preparacie kannabinoidy, które w wielu przypadkach ograniczają wzrost komórek chociażby nowotworu mózgu czy płuc.

Olej konopny działa profilaktycznie w przypadku nowotworów

Mało osób zdaje sobie sprawę, że olej konopny zawiera wiele cennych składników, których obecność w organizmie może zapobiec występowaniu raka. Mowa tutaj szczególnie o niezbędnych dla zdrowego trybu życia witaminach (szczególnie A oraz E) oraz minerałach (m.in. wapń oraz żelazo).

Olej konopny a chemioterapia

Osobom chorym na nowotwory zazwyczaj towarzyszy nieprzyjemna i osłabiająca chemioterapia. W przypadku pacjentów, którzy doświadczyli tej metody leczenia, olej konopny zalecany jest jako środek w znacznym stopniu niwelujący skutki uboczne zabiegu. W szczególności spożywanie oleju ogranicza wymioty, łagodzi ból, polepsza samopoczucie oraz wzmacnia apetyt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *